נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

איך לתכנן בצורה נכונה את עלויות הבניה?

בניית בית אינה דבר פשוט. צריך לקבל הרבה אישורים מהרשות בה הבית נבנה ומהמדינה, למצוא אנשי מקצוע מהימנים לתכנון, עיצוב ולבנייה עצמה ולבחור חומרים שונים לבניית הבית. מובן גם, כי מדובר בפרויקט הכרוך בעלויות לא מעטות.

לכן, מומלץ לתכנן מראש את התקציב על מנת שלא נגיע למצב שהעלויות גבוהות יותר ממה שחשבנו. במאמר זה נציג בפניכם איך לתכנן על עלויות הבנייה בצורה נכונה.

 

תכנון תקציב

הדבר הכי חשוב הוא לעשות תכנון מראש של כל דבר קטן שכלול בפרויקט שאנו מתכנן לעשות בין אם מדובר בבנייה או בשיפוץ הבית. את התקציב נוכל ליצור על ידי עריכת סקר של עלויות הקשורות בבנייה או השיפוץ שלנו, לדוגמא – עלות למטר מרובע, עלות חומרים כגון ברזל, אלומיניום ועץ.

לכן חשוב מייד לאחר הסקיצות של הבנייה או השיפוץ להתחיל לברר עלויות על מנת לתכנן את התקציב. כמובן שהעלויות גם משתנות מספק לספק וסוגים שונים של החומרים עצמם ועל כן ראוי שהתקציב יכלול טווח של סכומי כסף לכל פרמטר שתכללו בו.

 

שלב התכנון

זהו תמיד השלב הראשון בבנייה או בשיפוץ. זה השלב שכולל גם את כל הבירוקרטיה, מיסים, אגרות בנייה והיטלים למיניהם.

כמו כן זהו השלב שבו יש לערב גם אנשי תכנון כמו אדריכל, מעצב פנים, מהנדס, מודד, אגרונום, אדריכל נוף ויועץ קרקע. שלב זה עלותו כ – 12% מהתקציב הכולל לבנייה או לשיפוץ.

 

שלב הביצוע

שלב זה הוא החלק העיקרי בתקציב וחשוב לקחת בחשבון את העלויות הבאות:

  • עלות מפקח בנייה ומנהל פרויקט – בעלי תפקידים אלו אחראים על פיקוח על ההתקדמות של הפרויקט, אכיפת נהלי בטיחות, מתאמים עם קבלני משנה ומוודאים שהקבלן הראשי עובד לפי התקציב שהתוונו. הם ממלאים תפקיד מכריע בהצלחת הפרויקט.
  • עלויות עפר ופיתוח – הנקודה הקריטית ביותר בתקציב הבנייה. יש לקחת בחשבון את גדול ומיקום השטח, סוג השטח והתאמה למכירה.
  • עלות שלד הבניין – בניית שלד הבניין היא תהליך יקר ומורכב הכולל בתוכו פרמטרים שונים: גודל הבית, סוג הבנייה, מיקום הבנייה, ציוד וחומר הבנייה, תוכניות אדריכל, עלות עבודת הפועלים, סוגי ביסוס ועוד דברים שקשורים ספציפית לתכנון שלכם כגון בריכה או מרתף.
  • עלויות חשמל ותקשורת – חשוב לקחת בחשבון את העסקת החשמלאי וכמובן את כמות נקודות החשמל בבית, כמות מערכות (חימום תת רצפתי, מיזוג, ובריכה וכדומה), כמות נקודות התאורה ואת גודל ומספר לוחות החשמל.
  • עלות אינסטלציה – תלויה בגודל וסוג השטח של הבית, וכן בכמות שוחות הביוב וארך הצנרת באדמה.
  • עלות חלונות אלומיניום – תלויה בכמות החלונות, גדול החלונות, סוג הפרופיל, הכללת צלון או תריס וסוג הזכוכיות.
  • עלות צבע ושפכטל

נוסף על העלויות המצוינות לעיל ישנן עלויות נוספות התלויות בדברים שתרצו להוסיף לבית. לדוגמא אם תרצו להוסיף בריכה, סוגי מערכות הגנה, חימום תת רצפה וכדומה.

 

סיוע בתכנון התקציב

ניתן לראות כי הכנת התקציב והחישובים אינם דבר פשוט ולכן אנו ממליצים לפנות לגורם מקצועי שיסייע לכם. חישוב עלויות בניה כרוך בלקיחת המון גורמים בחשבון ובהתמודדות ומיקוח עם בעלי תפקידים ומקצועות שונים. באתר בונים בית, מציעים ליווי מקצועי בחישוב עלויות הבניה.

כמו כן, בעזרת הליווי ניתן למצוא גם דרכים לחסוך או לצמצם בעלויות השונות כמו גם לקבל הדרכה לגבי ניהול משא ומתן נכון עם בעלי מקצוע ותפקיד לגבי הצעות המחיר השונות לתשלום. מומלץ להיכנס לאתר הפורטל וליצור קשר עם הצוות המיומן והמנוסה בתחום הבנייה והשיפוץ.

פתרון על השולחן עם ניירות

למה אוטומציות חשובות לעסק שלך
למה אוטומציות חשובות לעסק שלך?

אוטומציה עומדת כאבן יסוד בסביבה העסקית העכשווית, ומציעה שפע של יתרונות החיוניים לעסקים מכל הסוגים והגדלים. החשיבות של אוטומציה