כמה עולה לעצב גינה ואיך מוציאים את זה לפועל

הגינה בבית הווה המשך ישיר של הבית.

היא עשויה להיות אזור המפלט והשקט ובמקביל גם להיות אזור המשחקים של הילדים או אזור אירוח מושלם.

בכל אחד מהמקרים הללו כדי להפוך את הגינה למזמינה חשוב מאוד לוודא שהיא מעוצבת בהתאם לצרכים ורצונות שלכם.

העלויות של עיצוב הגינה יכולות להיות גבוהות מאוד והן תלויות ברובן בבחירות והחלטות שלכם לאורך הדרך.

איך נכון לעצב את הגינה והאם באמת חייבים גנן לזה?

 

הכל מתחיל בדמיון

כמו בעיצוב של כל חלל בבית, הכל מתחיל מחזון. כדי להתחיל לעצב את הגינה שלכם, עליכם להפוך את החזון שלכם אל הכתב. המלצה שלנו, צאו לגינה עם דף ועט ורשמו את כל שעולה לראשכם באותו רגע. בשלב הזה הכל קצת יראה כמו בלגאן אחד גדול וזה בסדר, את הסדר בדברים עושים בשלבים מאוחרים יותר.

 

שלב היישום

אחרי שנוצר לוח (או דף) החזון שלכם הגיע הזמן ליישם. חשוב מאוד בשלב הזה להבין מהי הגבלת התקציב שעומדת בפניכם. יתרה מכך חשוב להבין כבר בשלב זה שניתן להשיג תוצאות מדהימות שיתאימו לרצונות ללא קשר לתקציב. העלויות הכלליות והממוצעות של עיצוב גינות עומדות על 20 עד 40 אלף שקלים כולל מחיר העבודה עצמה.

בשלב זה חשוב להגדיר גם את סדרי העדיפויות שלכם והאם ישנם אלמנטים שתסכימו להשקיע בהם יותר או מנגד האם יש אלמנטים שתסכימו לוותר עליהם.

 

אל תשכחו את המומחים

אחרי שהגדרתם לעצמכם תקציב הגיע השלב להחליט האם לקחת לעבודה הזו גנן מקצועי או שמא לבחור לבצע את התהליך בעצמכם. ישנם אנשים רבים שבוחרים לחסוך כסף ולוותר על שירותיו של גנן מקצועי. אך, חשוב לזכור שבעל מקצוע בתחום הגינון יוכל לשדרג לכם את הגינה, להתאים את הצמחייה הנכונה וגם להשיג מחירים משתלמים יותר על חלק מחומרי הגלם.

 

שני האלמנטים

המחיר הכללי של עיצוב הגינה משתנה לפי ני אלמנטים שונים. אלמנטים אלו הינם, תשתיות דרושות, סוג הצמחים שתבחרו ועיצוב של כל מה שמסביב.

 

תשתיות

האלמנט הראשון, שבדרך כלל יהיה קשה להוזיל בו את המחיר הינו התשתיות, מדובר על תשתיות המים והחשמל הנדרשות. המחיר משתנה לפי גודל הגינה והמבנה שלה. אם תקימו את התשתיות בגינה במהלך בניית הבית עצמו תוכלו להוזיל את המחיר משמעותית.

 

צמחים

האלמנט השני הינו הצמחים וכאן יש את אפשרויות המשחק הגדולות ביותר מבחינת מחירים. לדוגמה, דשא סינטנטי יהיה יקר יותר (180 ש"ח למ"ר) מאשר דשא רגיל או דשא מוכן (80 ש"ח למטר).

דוגמה נוספת הינה עצים, ישנה משמעות גם לסוג העץ וגם לגיל שלו. למשל עצי פרי צעירים יעלו מאות שקלים בודדות לעומת עצים בוגרים שיעלו משמעותית יותר.

חשוב לזכור שעיצוב הגינה לוקח זמן ומחשבה רבה. ישנם הרבה דרכים לחסוך בעליות אך חשוב לא להתפשר על האיכות וההתאמה של הגינה אליכם ולאקלים בסביבה שלכם.

 

גינה ירוקה

אולי תאהבו גם:

חלל מעוצב
כמה עולה בממוצע ארונות למטבח?

רכישת ריהוט למטבח, היא אחת ההוצאות הגדולות ומדובר באחד החדרים שהכי יקר לרהט בבית. זאת מאחר ומעבר למכשירים החשמליים הרגילים שדרושים – מקרר, מיקרוגל, תנור,

קרא עוד »
כמה עולה פסנתר כנף לסלון

כבר תקופה שאתם מסתכלים על הסלון שלכם ומרגישים שמשהו חסר בו? חשבתם כבר להזיז את השולחן ולפנות מקום? ביררתם על הזמנה של מנוף הובלה? אם

קרא עוד »
צבעים שונים של מגני שמש
כמה עולה סוככים לבית פרטי

סוכך נחשב לפריט חובה עבור בתים פרטיים רבים. במקרים מסוימים יש צורך בהתקנה של סוכך כדי לאפשר לבאי ויוצאי הבית לעמוד בסמוך לדלת הכניסה מבלי

קרא עוד »
שמש צל
כמה עולה ברזנטים ורשתות צל?

ברזנטים הם יריעות בד חזקות שניתן להשתמש בהם לחיפוי סככות, ברכות, פרגולות, סוכות לחג הסוכות ולכל מיני שימושים בעולם החקלאות. בנוסף, רשתות צל יכולות לשמש

קרא עוד »