נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

כמה עולה מימון לחברות הזנק?

חברות הזנק או חברות סטארטאפ הן בדרך כלל חברות שעוסקות בטכנולוגיה מתקדמת או הייטק. בנוסף לכך, המאפיין המרכזי של חברות אלו הוא שהן מגייסות כסף רב בזמן קצר, ומתכננות לייצר רווחים רבים ולהגדיל את שווי החברה בצורה דרסטית לאחר מספר שנים קצרות. הכנו מדריך קצר למימון של חברות הזנק וכמה הוא עולה. 

 

חברת סטארטאפ, הסבר קצר

חברות הזנק או סטאראפ הן חברות הייטק שמתכננות להכפיל את השווי שלהן בצורה דרסטית בתוך כמה שנים ממועד הקמתן. חברות אלה בדרך כלל עוסקות בתחום התוכנה אבל לעיתים קרובות הן גם מתעסקות בתחומים כמו פודטק – טכנולוגיה במזון, טכנולוגיה ברפואה, טכנולוגיה בחקלאות ועוד תחומים דומים.

חברות אלה מתאפיינות במצבת עובדים מצומצמת ולעיתים בתשלום לעובדים גם באופציות במיוחד בשלבי ההקמה הראשוניים של החברה. לכל חברת סטארטאפ יש מספר סבבי גיוס ונעבור עליהם בקצרה.

 

סבבי גיוס בחברות הזנק

כל סטארטאפ מתחיל משלב הסיד או שלב הזרע. בשלב הזה יש למייסד החברה רעיון מגובש לפתרון טכנולוגי שלדעתו יכניס כסף רב בעתיד. בשלב זה עובדים במינימום השקעה ומימון ומפתחים את המוצר עד לרמת שוק. בהמשך מגיע סבב הגיוס הראשון בסבב זה המוצר כבר הגיע לשלב הבטא שלו ואפשר להתחיל למשוך משקיעים כבדים יותר.

סבב הגיוס השני הוא הסבב המשמעותי ביותר והגדול ביותר. בשלב זה יש כבר מוצר וגם לקוחות ורווחים ועכשיו הגיע הזמן לפרוץ לשוק ולהפוך לחברה מבוססת. לעיתים ישנו סבב גיוס נוסף, הסבב השלישי. סבב זה נועד להתרחבות של חברה מבוססת לתחומים או שווקים חדשים.

 

עלות כל סבב גיוס

לכל סבב גיוס יש סכומי מימון שונים שמקובלים בו. כמובן שלכל חברה יש את הצרכים שלה בהתאם לכמות העובדים, המשרדים, הפרסום ועוד שלל הוצאות שדורשות מימון. כמו כן ישנם חברות שמכניסות מהר יותר את ההכנסות הראשוניות שלהן והמימון שלהן יכול להיות נמוך יותר.

בשלב הסיד אפשר לעבוד אפילו בלי שום מימון חיצוני, הסבב ראשון עולה כמה מאות אלפי שקלים בדרך כלל. הסבב השני והגדול יותר הוא בדרך כלל מיליון שקלים ויותר. לעיתים קרובות סבב זה מגיע לגיוסים של עשרות ומאות מיליוני שקלים כתלות בשווי החברה. סבב הגיוס השלישי גם הוא עולה בדרך כלל לא פחות ממיליון שקלים. זאת מכיוון שחברות מבוססות לא יצאו לסבב גיוסים על סכומים נמוכים יותר מזה.

 

עלות מימון לחברת הזנק  – סיכום

חברות הזנק הן חברות שמטרתן היא הכפלה של שווי השוק שלהן בצורה מעריכית בשנים הראשונות של החברה. חברות אלה עוסקות בדרך כלל בתחום התוכנה אבל יש חברות הזנק מתחום ההייטק כולו. לכל חברה יש מספר סבבי גיוס מימון לפעילות החברה. לכל סבב שכזה יש תפקיד מסוים ודרישות מימון מסוימות.

חברות הזנק

כמה עולה חולצה של גאנט?

כפי שיעידו חובבי אופנה רבים, חולצת גאנט היא כבר מזמן סמל של סטייל ואלגנטיות מנצחת. מקורה בניו הייבן, קונטיקט

כמה עולה סדנת טיקטוק?

בעידן הדיגיטלי של היום, אפליקציית TikTok צמחה כפלטפורמה עוצמתית ומצוינת לעסקים המעוניינים להתחבר לקהל היעד שלהם ולהציג את המוצרים

כמה עולה קורס טיקטוק?

מי שיודע דבר או שניים על פרסום, מבין שהוא צריך להכיר את הרשתות החברתיות מקרוב. שכן, אלו הפלטפורמות הטובות

כמה עולה מחמם מים בגז?

כשזה מגיע לחימום הבית, קיימות מגוון אפשרויות העומדות לרשות בעלים בתים בישראל. אחת האפשרויות הפופולאריות ביותר היא דוד או

כמה עולה מסאז' בהוד השרון?

התקופה המתוחה האחרונה גרמה לאזרחים רבים לברר פרטים אודות טיפולי מאסז' שונים ברחבי הארץ. עובדה זו התגלתה לנו לאחר

כמה עולה מאוורר תעשייתי?

מאווררי תקרה תעשייתיים הם פתרון חזק וחסכוני לקירור חללים מסחריים ותעשייתיים גדולים. בניגוד למערכות מיזוג אוויר מסורתיות, שעלולות להיות