נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

כמה עולה ציוד גלישה וטיפוס?

ציוד גלישה וטיפוס הוא ציוד המיועד לגלישת מצוקים המכונה סנפלינג ולעבודה בגובה. מדובר על ציוד בטיחותי שחייב להגן על הגולשים בצורה הטובה ביותר. כמה עולה ציוד גלישה וטיפוס – על כך במאמר הבא.

 

מהו ציוד סנפלינג?

ציוד גלישה וטיפוס כולל נעלי טיפוס, קסדות, גלגלות שונות מאלומיניום וטבעות לחיבור הרתמה. בין היתר ניתן לרכוש חבלים וציוד כמו אבני עיגון וציוד המאבטח את הגולשים. גם ציוד לעבודה בגובה כולל מוצרים דומים בדגמים שונים על מנת שיהיה ניתן לבצע את העבודה בביטחון.

כמה עולות קסדות לגלישה?

מבין הקסדות לגלישה וטיפוס ישנם דגמים שונים המותאמים לפעילויות שונות, בין אם מדובר על עבודה בגובה ובין אם על ספורט סנפלינג מאתגר. חשוב שהקסדות יהיו עמידות ממתכת או פלסטיק, עם תווית של ארגון מוסמך. מבפנים הקסדות צריכות להגן על הפנים. למשל, כאשר בוחרים קסדה לסנפלינג צריך שהיא תהיה יציבה ולא תזוז מצד לצד. כלומר, בעלת מערכת ריתוך ברמה גבוהה. המחירים של הקסדות נעים בין 160-370 ₪ ליחידה. בנוסף, בחירת הקסדה צריכה להתאים לייעוד שלה, קסדה שמתאימה לגלישה וטיפוס לא בהכרח מתאימה לעבודה בגובה.

 

כמה עולות נעלי טיפוס?

חשוב מאוד להצטייד בנעלי טיפוס מומלצות, שמתאימות אף להליכה בקניונים עם נחלים ולפעילויות ספורטיביות אחרות כמו רפטינג וקייקים, כדוגמת נעלי וויילד ווטר של בסטרד. היתרון שלהן הוא שהן עשויות מפלדה שאינה מחלידה ויש לה עמידות גבוהה מקורוזיה. בנוסף, יש להן מנעול וקשירה בטוחה שתסייע לביטחון שלכם. נעליים כאלו עולות 720 ₪.

כמה עולות נעלי טיפוס

כמה עולים חבלים לסנפלינג?

חבלים עבור טיפוס וגלישה חייבים להיות עבים ואיכותיים ולהתאים לדרגת הקושי של הסנפלינג. ככל שהם יהיו חזקים יותר, כך תהיו מאובטחים יותר. מעבר לכך, רכישת חבלים עמידים לאורך זמן, לא כבדים ושניתן לשלוף אותם בקלות יסייעו לכם בפעולת הגלישה. מחיר החבלים נע בין 5-12 ₪ לפי מטר וקוטר.

 

כמה עולות רצועות טיפוס?

רצועות טיפוס מיועדות למטפסים וגולשים כדי שיהיו קשורים היטב לחבלים ולרתמה בעת הסנפלינג. לפיכך, הרצועות צריכות להיות חזקות, יציבות ומותאמות לסוג הטיפוס. ניתן להתאים אותן על פי אורך, רוחב, חומר ועמידות כך שיעניקו את הביטחון המירבי. מחיר הרצועות נע בין 24-44 ₪ לאורכים של בין 60-180 ס"מ בהתאם לפרמטרים שונים.

 

כמה עולות רתמות טיפוס?

מחיר הרתמות נע בין 185-1,100 ₪ בהתאם לדגם ולסוג הרתמה. ישנן רתמות עם ריפוד ורתמות על פי דרגת קושי, בין אם מדובר על מתחילים ובין אם על מתקדמים בספורט הסנפלינג, כאשר הדבר החשוב ביותר שיהיו בטיחותיות.

 

כמה עולות טבעות?

הטבעות הכרחיות לטיפוס וגלישה כדי לקשור את החבלים והרתמות. ישנו מגוון של טבעות העשויות מחומרים שונים וצורות שונות בהתאם לסוג הטיפוס ולמשקל הגולש. מחיר של טבעת נע בין 45-70 ₪ בהתאם לפרמטרים שונים.

לסיכום, אל תוותרו על ציוד בטיחותי בכל הקשור לסנפלינג ורכשו רק מוצרים איכותיים.

כמה עולה ציוד גלישה וטיפוס