נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

כמה עולה תיקון קוראים איש מצליח?

אנשים רבים המכינים את קריאת פרשת השבוע מבעוד מועד, נעזרים בספר תיקון קוראים. אחת המהדורות הנפוצות והפופולאריות ביותר היא תיקון קוראים איש מצליח, המאפשר חזרה מדויקת ונוחה על הטעמים והניקוד המדויקים. אז אם אתם מחפשים תיקון קוראים איש מצליח, כדאי שתדעו מראש כמה הוא עולה

 

מהו תיקון קוראים?

ארון הספרים היהודי גדוש בספרים וטקסטים ממקורות קודמים, אותם כולנו מכירים ויכולים לקרוא כיום בקלות ובנוחות הודות לאותיות הדפוס המוכרות לכולנו, אך בעבר, נהגו לכתוב טקסטים אלו על גבי מגילות קלף, כאשר את ספרי התורה בהם קוראים בציבור, כותבים עד היום סופרי סת"ם מומחים בכתב מיוחד, ללא סימני פיסוק, ניקוד או טעמי מקרא.

תיקון קוראים הוא ספר המחולק לשתי עמודות, כאשר בעמודה אחת נמצא הטקסט בצורתו המקורית בה הוא נכתב על ידי סופר סת"ם ובעמודה השנייה, נמצא טקסט בצורת אותיות דפוס, הכולל ניקוד וטעמים וכן חלוקה לפסוקים, פרקים ופרשיות.

מהו תיקון קוראים

תיקון קוראים איש מצליח – יתרונות

בהתאם למנהגי העדות ונוסחי הקריאה השונים, ניתן למצוא כיום מספר סוגים שונים של ספרי תיקון קוראים, כאשר אחד הנפוצים מביניהם הוא תיקון קוראים איש מצליח, בין השאר, בגלל היתרונות הבאים:

הכנת הקריאה בצורה נוחה

קריאת התורה על ידי שליח הציבור בימי חול ובמיוחד בשבת, היא משימה מאתגרת למדי, הן בשל הצורך להוציא את הציבור ידי חובה והן בשל הצורך לקרוא את הפרשיות בצורה שוטפת וללא טעויות. תיקון קוראים איש מצליח נחשב למדויק במיוחד, כשהוא כולל סימון והדגשה של כל כללי הדקדוק וטעמי המקרא, כך שתוכלו להכין היטב את הקריאה.

ספר שהתקבל בקהילות רבות

תיקון קוראים איש מצליח התקבל בקהילות רבות כספר תיקון הקוראים הבלעדי שעל פיו יתבססו מנהגי הקריאה בתורה, חלוקת העליות ודקדוקי הקריאה השונים.

מגוון מהדורות לבחירה

את תיקון סופרים איש מצליח ניתן למצוא במגוון מהדורות וגדלים, כך שתוכלו לבחור את הספר המתאים ביותר עבורכם.

תיקון קוראים איש מצליח – יתרונות

כמה עולה תיקון קוראים איש מצליח?

המחיר של תיקון קוראים איש מצליח תלוי במהדורות השונות, סוג הכריכה (קלה / קשה) ובגדלים הנבחרים (החל ממהדורות כיס ועד לגודל ענק), כאשר המחיר ההתחלתי של תיקון קוראים איש מצליח מתחיל מסכום של 55 ₪.

מלבד עלויות הספר עצמו, יש לקחת בחשבון גם את עלויות המשלוח במידה ואתם לא יכולים לאסוף עצמאית את הספר. עלויות המשלוח מסתכמות בכמה עשרות שקלים (20 ₪ – 35 ₪), כאשר האפשרות של שליח עד הבית היא הנפוצה והמבוקשת ביותר.

 

לסיכום

תיקון קוראים איש מצליח הוא הספר המתאים ביותר עבור מי שמעוניין להכין היטב את קריאת פרשת השבוע בציבור, בעיקר בזכות הטעמים, החלוקה לפסוקים והקפדה על כללי הדקדוק. המחיר של תיקון קוראים איש מצליח תלוי במספר פרמטרים ומתחיל מסכום של 55 ₪, אליו יש להוסיף עלויות משלוח (בין 20 ₪ ל – 35 ₪), ככל ואתם לא מעוניינים באיסוף עצמי.

כמה עולה תיקון קוראים איש מצליח