נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

מבחר יינות איכותיים באתר בלנד

ארוחת ערב זוגית, דייט בחוף הים, אירוח המשפחה בחג או בילוי עם חברים – יין הוא אחד המשקאות האלכוהוליים הפופולאריים ביותר. היין, אותו מכינים מזנים שונים של ענבים, טעים יותר כאשר הוא איכותי יותר. אז מה הופך אותו לכזה? איזה סוגי יין איכותיים יש? גלו במאמר שלפניכם.

 

מה הופך יין לאיכותי?

כשאנו מדברים על דבר כלשהו ברמת איכות גבוהה, למשל מוצר בתחום המזון במקרה הזה, אנו מדברים על מוצר שיש בו השקעה רבה, מחשבה מאחורי ההכנה שלו ושהתוצר הסופי מתעלה על שאר התוצרים שניתן למצוא.

יין איכותי יהיה לרוב כזה שמיוצר מזני ענבים בעלי טעמים וניחוחות עשירים, ומעניק חוויה אופטימלית לצורכים שלו. אין הגדרה למעשה מה עושה יין לאיכותי, אך ישנם מספר מסוים של סוגי יינות המוסכמים על ידי חובבי הענף כיינות שאיכותם אינה מוטלת בספק. החוויה היא סובייקטיבית, אך באופן כמעט מוחלט אלו יינות אהובים, עם טעמים משתנים.

 

קברנה סוביניון

קברנה סוביניון אומנם מוכר כיין, אך לא רבים יודעים שעוד לפני שבקבוק הזכוכית מתמלא במשקה האדום, קברנה סוביניון הוא קודם כל זן של ענבים אדומים. מקור הזן הזה הוא העיר בורדו, שממוקמת בחלקה הדרומי של צרפת. ענבי קברנה סוביניון נחשבים לענבים אצילים. ענבים אלו פופולאריים מאוד, למרות שקצב הגדילה וההבשלה שלהם איטי.

ענבים אלו מכילים כמות גבוהה של טאנינים, חומר שנמצא בקליפת הענב, כאשר ריכוז גבוה שלו מעניק ליין יכולת יישון גבוהה. היין עצמו הוא בעל טעם עמוק ועשיר. התפוצה של יין זה היא רחבה, והוא נחשב לאחד היינות הנפוצים בעולם.

 

מרלו

ענבי המרלו הם ענבים רכים ובשרניים. ענבי המרלו, בניגוד לענבי הקברנה סוביניון, מבשילים בקצב מהיר, מה שהופך אותם לפופולאריים מאוד בקרב חקלאים. גם ענבים אלו גודלו לראשונה בבורדו שבצרפת.

היין שמיוצר מענבי המרלו מקבל טעם פירותי, שמזכיר טעמים מסוימים של צימוקים, אוכמניות ושזיפים, ורמת הסמיכות שלו היא בינונית ביחס ליינות אחרים. ההבשלה המהירה של ענבי המרלו מאפשרת לתזמן אותה עם הבשלה איטית יותר של ענבים אחרים, כמו ענבי הקברנה סוביניון, ובכך לשלב אותם בתהליך ייצור היין.

 

פינו נואר

בניגוד לענבי המרלו וקברנה, ענבי פינו נואר הם ענבים שמקורם במרכז צרפת. הליך הגידול של ענבים אלו נחשב למורכב יותר. הם דורשים מזג אוויר קריר, אך הם רגישים מאוד לקור קיצוני מדי, לקרני שמש ולרוחות. הטעם של היין עצמו הוא פירותי, כאשר רמת הסמיכות שלו נמוכה מאוד.

 

מגוון רחב של יינות איכותיים

עולם היין מספק מגוון רחב של יינות, החל מיינות זולים ופשוטים ועד ליינות איכותיים שעוברים תהליכי קירור ויישון. הטעם והסמיכות של היין משתנה בהתאם לסוג הענבים שלו ולאופן בו הם גודלו. בכל אופן, על איכות לא מתפשרים, ולכן מומלץ לטעום ולבחור בקפידה את היין שלכם.