נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

אילו עבירות תנועה מסכנות את רשיון נהג החדש?

ביצעתם עבירת תנועה בתור נהג חדש? חשוב שתדעו שיש חשיבות גדולה לאיזו עבירה ביצעתם.

אילו עבירות כן יסכנו את הרישיון שלכם?

 

נהג חדש – נהג מסוכן

נהיגה בכביש יכולה להיות מאוד מפחידה ומסוכנת אך גם להרגיש כמו משהו מאוד פשוט ויומיומי. נהגים מנוסים לעיתים אפילו לא מתרכזים בנהיגה מרוב שהם רגילים לעשות את אותה הדרך ומרוב שהם סומכים על עצמם.

הבעיה מתחילה כאשר נהגים חדשים מרגישים זאת, למרות שבפועל הניסיון שלהם על הכביש דל וכנראה שרובנו המוחלט לא באמת סומכים עליהם כשהם לוקחים את המפתחות ונכנסים לאוטו. התחושות הללו וההבנה כי נהגים חדשים הם נהגים יותר מסוכנים, מובילות את המשטרה, ואת מערכת המשפט בישראל, להיות יותר קשוחות כלפי נהגים חדשים כך שעבירה שיבצע נהג חדש תילקח בחומרה יותר מאשר עם נהג ותיק.

 

נקודות נהיגה

כולם מכירים את שיטת הנקודות הניתנות לנהגים לא זהירים שנתפסו על ידי המשטרה. ביצעת עבירת תנועה? חוץ מהקנס שתקבל על כך, תצבור גם נקודות, בהתאם לחומרת העבירה, כך שצבירה של המון נקודות תביא לשלילת הרישיון. כאשר מדובר בנהג חדש כמות הנקודות וסף השלילה משתנים כך שגם עבירות קטנות אשר צוברות נקודות, לאחר זמן מה יכולות להביא לסיכון רישיון נהג חדש.

 

עבירות המסכנות ישירות את הרישיון

נוסף על צבירת נקודות עד כדי שלילת רישיון ישנן עבירות תנועה אשר ביצוען על ידי נהג חדש מסכן את הרישיון שלו באופן ישיר. עבירות אלו מוגדרות בחוק ויכולות לגרום לכל מיני עונשים כדוגמת שלילת הרישיון, תיאוריה מחודשת וקורס נהיגה מונעת. במידה ואתם הורים או נהג חדש בעצמכם אשר ביצע אחת מעבירות אלו, כדאי לפנות בהקדם לעורך דין תאונות עבודה לייעוץ, כדוגמת https://fclaw.co.il ולקבל ליווי מיטבי.

בין העבירות הללו ניתן למצוא מצבים בהם הנהג החדש השתמש ברכב לצורך ביצוע עבירה אחרת שלא קשורה לרכב כדוגמת עבירות מין או ממש ביצוע פגיעה באדם אחר עם הרכב. גם לחוקי הדרך ישנה התייחסות מיוחדת וביניהם אי ציות לעצירה לפני מסילת ברזל או רמזור. באם הרישיון של הנהג החדש נשלל והוא נהג בכול זאת, הוא גם כן צפוי להחמרה בעונש שלו. נוסף על אלו ניתן למצוא עוד עבירות כדוגמת נהיגה במהירות מופרזת, נהיגה ללא ביטוח מתאים ועוד…

רישיון של נהג חדש נמצא יותר בסיכון מאשר רישיון של נהג ותיק בגלל ההבנה כי הוא בעל ניסיון דל וצריך יותר להשגיח עליו ולזהות נהגים חדשים אשר לא באמת יודעים לנהוג או מכבדים את הכללים למרות שעברו מבחן תיאוריה וטסט. ישנן עבירות אשר מסמנות רישיון של נהג חדש וצפויות לסכן את הרישיון שלו מבחינת שלילה, כדוגמת נהיגה במהירות מופרזת, גרימת נזק לאדם אחר ועוד… בכל מקרה, באם נתפסתם במהלך ביצוע עבירה עם הרכב, כדאי לפנות ליעוץ מקצועי.

 

 

שופט

עו"ד
מהו ייפוי כוח מתמשך?

צוואה וחלוקה של הנכסים לאחר הפטירה, זהו נושא שרוב הישראלים בני גיל מסוים ומעלה כבר נתנו עליו את הדעת.