נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

3 הטבות מהמדינה עבור משכנתא לזוגות צעירים שחייבים להכיר

זוגות צעירים רבים חולמים על דירה משלהם, כאשר אחד השלבים המהותיים בדרך להגשמת החלום עוברת דרך הבנק ואישור הלוואת המשכנתא. בשל המאפיינים הייחודיים של הלוואת המשכנתא, ובהתחשב בהון העצמי הנדרש בכדי לקבל את הלוואת המשכנתא, מומלץ שתכירו את הטבות המדינה המגיעות לכם

 

הלוואת המשכנתא – בדרך לדירה עוצרים אצל הבנק

זוגות רבים חולמים על דירה משלהם ובמציאות הכלכלית המאתגרת בה אנחנו חיים בכלל ומחירי הנדל"ן הגבוהים בפרט, נדמה כי הדרך להגשמת החלום הופכת למאתגרת במיוחד. על מנת לגשר על הפערים בין ההון העצמי הקיים לנו, לבין מחיר הדירה הרצויה בפועל, זוגות רבים פונים אל הבנק בבקשה לקבלת הלוואת משכנתא.

 

המאפיינים הייחודיים של הלוואת המשכנתא

הלוואת המשכנתא היא הלוואה בעלת מאפיינים ייחודיים, הן בגלל סכומי ההלוואה המשמעותיים והן בשל תקופת ההלוואה הממושכת. מלבד זאת, בכדי לקבל את הלוואת המשכנתא המבוקשת, על מבקשי ההלוואה להגיע עם הון עצמי מינימלי, הנדרש לעמוד על כרבע מערך הדירה.

לאור מאפיינים ייחודיים אלו, כאשר ניגשים לקחת הלוואת משכנתא, מומלץ להיעזר באנשי מקצוע מומחים ומנוסים בתחום, כפי שתוכלו למצוא באתר ohadweiss.co.il, אשר יסייעו לכם לקבל את הלוואת המשכנתא בתנאים האופטימליים ביותר, תוך ניצול מקסימלי של הטבות המשכנתא המגיעות לכם מהמדינה.

 

מהם הטבות המדינה עבור משכנתא לזוגות צעירים?

יוקר המחיה בכלל ומחירי הנדל"ן הגבוהים בפרט, הביאו את המדינה להעניק מספר הטבות משכנתא לזוגות צעירים, היכולות להיות שוות עבורכם כסף רב. בין ההטבות הבולטות ניתן למנות את:

 

הלוואה בתנאים מועדפים

זוגות צעירים חסרי דירה, יכולים לקבל תנאי משכנתא מועדפים מטעם המדינה, תנאים אשר יהיו חלק מתמהיל הלוואת המשכנתא של הבנק. הזכאות לתנאים מועדפים אלו מותנית במספר קריטריונים, דוגמת גובה ההלוואה, גיל, מצב משפחתי, שירותי צבאי ועוד.

 

מיקום הדירה

מתוך רצון לעודד זוגות צעירים להתיישב באזורים מסוימים, המדינה מעניקה הטבות בהלוואת המשכנתא לצורך רכישת דירה הנמצאת ברשימה יישובים המתעדכנת מעת לעת על ידי משרד השיכון.

 

מחיר למשתכן

אחת ההטבות המשמעותיות והמפורסמות ביותר היא רכישת דירה במחיר מוזל במסגרת מחיר למשתכן. מלבד מחיר הדירה המוזל, לרוכשים דירה במסגרת מחיר למשתכן קיימות גם הטבות משכנתא שונות, שהעיקרית מביניהן היא העמדת הון עצמי בסך 100,000 ₪ בלבד.

 

כיצד ניתן לנצל את מלוא הטבות המשכנתא המגיעות לנו?

הטבות המדינה עבור משכנתא לזוגות צעירים תלויות, מתעדכנות מעת לעת ותלויות בפרמטרים שונים. בכדי לוודא בדיוק מהן ההטבות, האם אתם עומדים בקריטריונים וכיצד ניתן בדיוק לממש אותן בצורה האופטימלית, מומלץ יהיה להיעזר בשירותיו של יועץ משכנתאות מומחה.

 

לסיכום

הדרך להגשמת חלום הדירה הפרטית שלנו עובר דרך הבנק והלוואת המשכנתא, כאשר לזוגות צעירים קיימות לא מעט הטבות משכנתא מהמדינה, כמו הלוואות בתנאים מועדפים, הטבות תלויות מיקום הדירה ופרויקט מחיר למשתכן. בכדי לוודא אילו הטבות מתאימות לכם וכיצד ניתן לנצל אותן, מומלץ יהיה להיעזר בשירותיו של יועץ משכנתאות מומחה.