נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

3 יתרונות בריאותיים באוכל יבש לכלבים

התזונה של הכלבים שלנו משפיעה עליהם בכל כך הרבה מובנים, בדיוק כמונו בני האדם, וכמו כל יצור חי אחר – בריאות טובה ותקינה מתחילה בתזונה נכונה ומותאמת אישית.

כולנו מכירים את הרגע שבא לנו לפנק את החמודים שלנו עם חתיכת שניצל טרי מבית אמא, או בשאריות מקופסת הטונה, אבל האם עצרתם פעם לחשוב האם זה באמת מה שהכלב שלכם צריך? ולא, אין מה לרחם עליהם שהם אוכלים אוכל יבש, זה בדיוק מה שהם צריכים. הנה 3 יתרונות בריאותיים באוכל יבש לכלבים.

 

תזונה מלאה ומאוזנת

אם התעמקתם פעם במה שכתוב על שק האוכל של הכלבים שלכם בוודאי נתקלתם לא אחת במשפט – תזונה מלאה ומאוזנת, אך מה זה בעצם אומר?

כשאנחנו בוחרים מזון יבש לכלבים, אנחנו רוצים שהכלב שלנו יקבל את התזונה המתאימה לו עם כל הערכים התזונתיים שהוא צריך, לכן חשוב להקפיד לבחור שק מזון בעל תזונה מלאה ומאוזנת – תזונה שכזו הינה מלאה – היא מכילה את כל המרכיבים המדויקים עבור הכלב המיועד, ומאוזנת – האיזון בין כל המרכיבים הוא אופטימלי עבור הכלב המיועד, שכן כל סוג מזון מיועד למלא צורך מסוים אצל הכלב.

כך למשל, מזון יבש לכלבים גורים יהיה מלא ומאוזן, בכך שסך המרכיבים שלו יתאימו בדיוק לשלב ההתפתחותי בו נמצא גור כלבים שובב ואנרגטי.

 

לבחור נכון

כאשר אנחנו נכנסים לחנות לחיות מחמד, או כאשר אנחנו גוללים בעמוד האינטרנט – ישנם כל כך הרבה סוגים שונים של מזון לכלבים. המבחר בהחלט יכול לבלבל, אך עלינו לוודא שאנחנו בוחרים את המזון הנכון והמתאים ביותר עבור הכלב שלנו, ישנם הרבה סוגים של מזון – מכיוון שיש הרבה סוגים של כלבים, ומזון שיתאים לכלב אחד לא בטוח בכלל שיתאים לכלב אחר.

סוג המזון והתאמתו נקבעים על פי מספר משתנים כגון:

  • גודל הכלב
  • גיל הכלב
  • המצב הבריאותי של הכלב
  • גזע הכלב
  • רמת הפעילות של הכלב

ועוד… כך, מה שבעצם נשאר לנו בעלי הכלבים, היא האפשרות לבחור את המזון שיהווה יתרון בריאותי בעצם ההתאמה שלו לכלב שלנו, ובכך להועיל ולתרום למצב הבריאותי של הכלב שלנו – את שאר העבודה כבר עשו בשבילנו.

 

סדר ומעקב

מעבר לכל היתרונות הבריאותיים שבמזון יבש לכלבים, ישנם יתרונות נוספים שאמנם אינם נמנים עם ערכים תזונתיים וכדומה, אך בהחלט יכולים להוות גורם משמעותי בבריאות הכלב שלנו.

כאשר אנחנו מקפידים על מזון יבש איכותי במנות קבועות, ובזמנים קבועים – אנחנו בעצם מרוויחים מספר דברים – ראשית, יש לנו את האפשרות להיות במעקב מתי הכלב אוכל ומתי לא וכך להעריך את מצבו, שנית – מתן ארוחות בזמנים קבועים יתרמו רבות לסדר היום של הכלב וליציאות שלו בטיולים, בנוסף – כלב שאוכל רק את המזון היבש המיועד לו – יסתפק בו בשמחה, בלי מחשבות על שניצלים.

 

לסיכום – הכל מתחיל בתזונה

כל אמא בעולם תסכים – תזונה היא מרכז כובד הבריאות של כל גוף, של כל יצור חי בעולם. לכן, אם אתם באמת אוהבים את הכלב שלכם ודואגים לו ולבריאותו האיתנה – תבחרו עבורו מזון יבש איכותי, שמתאים בדיוק בשבילו, תאכילו בזמנים קבועים, ותוכלו להיות רגועים שהכלב שלכם מקבל בדיוק את כל מה שהוא צריך. כמובן גם קצת אהבה לא תזיק.

כמה עולה צב?

לפני כמה ימים מצאנו את עצמנו עומדים המומים בחנות החיות השכונתית שלנו, כשאדם אקראי נכנס אליה וצעד למוכר: "אחי,

כמה עולה מזון לגורי כלבים
כמה עולה מזון לגורי כלבים?

מזון לגורים מיוצר במיוחד כדי לענות על הצרכים התזונתיים הייחודיים של כלבים צעירים אשר מתפתחים. האכלת מזון גורים איכותי

כמה עולה הדברת פרעושים?
כמה עולה הדברת פרעושים?

יש לכם בעיית פרעושים? אין לכם מה לדאוג. מזיקיס יטפלו בבעיה ביעילות ובמקצועיות רבה. כ- 90% מהמקרים הדברה חד

כמה עולה אוכל לחתולים
כמה עולה אוכל לחתולים?

  חתולים הם יצורים מעניינים מאוד ומועדפים על ידי רבים מתושבי ישראל בתור חיות מחמד. משפחות רבות מאמצות לחיקן

כמה עולה מיטה לכלב
כמה עולה מיטה לכלב?

הנה מגיע החורף ובא לכם לפנק את הכלב שלכם במיטה חדשה שתעשה לו את החורף חמים יותר. מבינים אתכם.