דלג לתוכן העמוד
0 סכום לגיוס
0 מומן
0 ימים נותרו
0 תומכים
גיוס הסתיים
0% מומן

פרטים על הפרויקט

כולנו בונים את הלב- בניית בית כנסת בשבות רחל

יחד, שותפים לדרך

בשורות הבאות אנו רוצים לפנות אליכם, אחים ואחיות יקרים.

שבות רחל- ישוב קהילתי דתי המונה כ- 100 משפחות אשר שוכן עמוק בלב, בלב הארץ, על הציר המחבר בין ישובי בנימין וגוש שילה לכביש אלון בואכה בקעת הירדן.

אתם, שותפינו לדרך, שההתישבות בליבה של ארץ ישראל היא חלק בלתי נפרד מחייכם, מכירים מקרוב את משמעות החיים בחבלי ארץ אלו. גם בזמנים הקשים ביותר, ידענו כולנו להמשיך בהתמדה ובנחישות במאבק על חיי היומיום ועל צמיחת הישובים, למרות כל העיכובים מבית ומחוץ. אנחנו כאן כדי לבנות .

 

אנו, כאן בשבות רחל, ניצבים כיום ב"ה בפני פריצת דרך קדימה, זאת לאחר שנים ארוכות של פעילות בלתי פוסקת מול הגורמים המוסמכים. לאור אישור התב"ע לה זכינו לאחרונה, אנו מתעתדים לבניה משמעותית בקרוב, דבר שייחלנו לו שנים. אבל- עוד לפני כן...

 

הגיע זמן הלב!

ידידים יקרים! אנו שמחים לבשר לכם על גולת הכותרת של התפתחות הישוב בשנים הקרובות: הקמת בית הכנסת הקבוע- המרכז הרוחני של שבות רחל.

הקמת בית הכנסת- המרכז הרוחני על אגפיו השונים (אולמות תפילה בנוסחי העדות, ספריה תורנית, תלמוד תורה , מרכז קהילתי חברתי , ועוד) תכשיר מקום תפילה מרווח ומכובד עבור קהילתנו, ותפתור בעיית צפיפות הקיימת כיום. 

מעל הכל, עבורנו, בית הכנסת העתיד להיבנות הוא הלב. ליבה של הקהילה שעומד בלב העשיה. ציר כיסופים המחבר בין אדם לאלוקיו, כמו גם בין אדם לחבירו, ובין היחיד לציבור באמצעות התפלה, התורה, וגמילות החסדים. לב פועם אשר מזרים כחות חיים וחיוניות לכל עורקי העשיה המגוונים של תושבי הישוב באשר הם, ומפיח רוח גבית אדירה לקראת צמיחת הישוב ושגשוגו בשנים הקרובות בעז"ה.

המרכז הרוחני שיוקם בעז"ה, יהווה למעשה אבן שואבת לתפילה, לתורה ולחסד לא רק לתושבי שבות רחל והגבעות, אלא אף לכל העוברים והנוסעים כאן, אלו המצפינים, ואלו המדרימים. מיקומו של המרכז הרוחני - ממש על הציר הראשי בואכה דרך אלון, מהווה נקודה טובה של 'נחת רוח' והתרעננות באמצע הדרך. אתם, ידידינו היקרים, השותפים הטבעיים לדרך הזאת, פשוטו כמשמעו...

 

בונים את החלום

עברנו בשנים האחרונות כברת דרך ארוכה ומפותלת עד שהגענו עד הלום. הישוב כולו נרתם למשימה, איש איש לפי כוחותיו וכישוריו. חברים יקרים מקרב הישוב נטלו על כתפיהם את הובלת התהליך וצלחו משוכות רבות עד לקבלת כל האישורים הנדרשים לצורך התחלת הבניה בשטח. כיום, כאשר השטח כבר מוכשר לבניה, החלום מתחיל לקרום עור וגידים.

במהלך השנים האחרונות גויס מקרב משפחות התושבים סכום כולל של כמיליון ש"ח. סכום זה מהווה בסיס איתן לתחילת העבודות בשטח, אך אינו מספיק. העלות המשוערת של בנית השלד לבית הכנסת הקבוע מוערכת  ב-1.8 מיליון ש"ח, ועלות הפרויקט כולו כ-6 מיליון ש"ח.

יודגש שהמניעה היחידה בפני התחלת בניה מידית 
היא הפער הכספי שעלינו להשלים.

בברכתו ועידודו של רב הישוב, הרב בן-ציון עמר שליט"א, רואים אנו כזכות את האפשרות לפנות אליכם, ידידים יקרים, בשעה זו. אנו בטוחים שתשמחו לסייע לנו, כפי נידבת ליבכם, במשימת קֹדש זו.

בשבילנו, בשביל הדרך שלנו.

כי כאן אנו בונים את הלב שלנו.

חברי הועדה לבניית 
בית הכנסת הקבוע בשבות רחל

 

מנהל/ת הפרויקט

שמעיה תירם

טלפון: 0587119098

דוא"ל: shmaya11@gmail.com

מדברים על הפרויקט

תגובות הגולשים