איך להשיג מימון לרכב שתמיד חלמתם לקנות

קניית רכב עשויה להיות משימה לא קלה בכלל.

מדובר בהוצאה כלכלית לא קטנה והכרחית כמעט לכל משק בית בישראל.

עקב עליית מחירי הרכב, יותר ויותר אנשים פונים לקבלת מימון לצורך קנית רכב בשנים האחרונות.

מעוניינים לשמוע יותר אודות השגת מימון לרכב שתמיד חלמתם עליו? המשיכו לקרוא!

 

אז מה זה בעצם מימון לרכב?

מימון מלא לרכב הוא סוג של משכנתא לצורך קניית רכב או בשם אחר – הלוואה למימון רכב. מימון לרכב נותן אפשרות לאדם שאין ביכולתו את האפשרות לקנות רכב בעזרת הון עצמי לגייס את ההון בעזרת הלוואה בגובה מחיר הרכב או חלק ממנו. כמו במשכנתא או הלוואה, מימון הרכב יכול להיפרס לאורך תקופות שונות בהתאם לבקשת בעל ההלוואה כאשר התקופה הנפוצה ביותר לתשלום היא באורך של כ- 5 שנים.

 

מהי הריבית שיש לשלם בעבור מימון רכב חדש?

ריבית הינה למעשה מחיר הזמן עבור דחיית התשלומים של מימון הרכב. במקרים רבים, הריבית נקבעת כאחוז שנתי מהסכום ששילמנו ב- 12 החודשים האחרונים ולא כסכום קבוע.

לדוגמא, בישראל קיימים סוגים שונים של ריביות כמו ריבית פריים, ריבית זו היא הריבית המינימלית שיש לשלם עבור כל הלוואה שלוקחים. ריבית הפריים עומדת על כ- 1.70% ותלויה בריבית של בנק ישראל. שימו לב! חשוב מאוד להיות ערים לכך שאין אפשרות לקבלת הלוואה למימון רכב בריבית הנחשבת לנמוכה מריבית הפריים בישראל ולכן הריבית המוכרת בהלוואה למימון רכב יכולה לנוע בטווח האחוזים של בין 0.6% עד 7% נוסף על ריבית הפריים (בגובה 1.7% כאמור). כמו כן, גובה הריבית עשוי להשתנות כתלות בין גופי מימון שונים וכתלות בסוג ומאפייני ההלוואה.

 

מה צריך לעשות על מנת לקבל מימון לרכב ולמי זה מתאים?

רוב האנשים עשויים לחשוב שמימון לרכב מתאים לאנשים ללא הון עצמי הדרוש לצורך קנייתו. זה אמנם נכון, אך מימון לרכב עשוי להתאים לכל אדם! גם לי שיש לו מספיק כסף לצורך רכישת הרכב הנכסף. אותם אנשים למעשה מעוניינים לנצל את ההלוואה כדי להקל על תנאי התשלום שלהם על מנת שיוכלו למנף את האשראי שלהם. יש לזכור שרכב הוא מוצר צריכה שערכו מופחת לאורך השנים ולכן יש מי שסבור שלא מומלץ להשקיע סכומי כסף גבוהים במוצר מסוג זה. עם זאת, יש לזכור כי התנאי הבסיסי שנדרש עבור מי שמעוניין לקבל הלוואה הוא החזקת כרטיס אשראי והכנסת סכום קבוע באופן חודשי.

 

סיכום

אם גם אתם מעוניינים לרכוש את רכב חלומותיכם, זכרו שלא מדובר במשימה בלתי אפשרית. קיימות אפשרויות מימון רבות לצורך רכישת רכב דרך מימון בנקאי, מימון חוץ בנקאי ומימון יבואנית רכב. כל אלו יאפשרו לכם לקחת הלוואה בתנאי ריבית בסיסיים שיוכלו לאפשר לכם לבצע רכישת רכב ללא קשר אם יש להם את ההון ההתחלתי עבורו או לא.

מטבעות

 

אולי תאהבו גם:

שעון ומטבעות
כמה עולה הלוואה לעסק בינוני

עסקים קטנים ובינוניים בתחילת דרכם או במהלך התפתחות וצמיחה נזקקים להלוואות כספיות על מנת להגשים את ייעודם ומטרותיהם, בעלי עסקים מסוג זה נתקלים לא אחת

קרא עוד »