נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

כמה עולה לבדוק אם מגיע לי החזר מס?

החזר ממס הוא סכום שנגבה כמס הכנסה ומוחזר על ידי רשות המיסים לנישום (שומה – אומדן לערכו של דבר), וזאת לאחר שנקבע שהמס שנגבה עולה על הנדרש בחוק. רוב הפעמים העצמאיים מודעים להחזרי מס המגיעים להם או לפחות לאופציה הקיימת של החזרי מס, אך שכירים פחות מכירים פעולה זאת. חשוב שתכירו את כל הזכויות שלכם, גם אם אתם עצמאיים וגם אם שכירים! ייתכן שיש סכומים רבים של כסף שתוכלו לקבל כהחזר. ידע הוא כוח! לכל הפרטים אודות קבלת החזר מס וכמה יעלה לכס לבדוק אם מגיע לכם לקבל החזר מס – הוסיפו לקרוא.

 

שני סוגים של החזרי מס

ישנם שני סוגים של החזרי מס – כאלה המגיעים לעצמאיים וכאלה המגיעים לשכירים. עצמאיים מחוייבים בכל חודש להגיש את ההוצאות שלהם ואז לרוב הם מודעים לכללי המס ולא מפספסים את ההחזרות המגיעות להם. לעומת זאת, שכירים לא מחויבים להגיש שום דבר ולכן לרוב לא מתעסקים בכך. אזרחים שמעבירים חיים שלמים כשכירים לרוב לא מתערבבים בחוקים ובזכויות שלהם בכל הקשור למס ולכן מפספסים הרבה כסף שעשוי היה להיות שלהם. שכירים יכולים לדרוש את החזר המס שלהם גם שש שנים אחורנית. לרוב, החזר המס המגיע לשכירים בישראל הוא לרוב בגובה אלפי שקלים. לפי ההערכות, מגיע לשכירים בישראל כ – 8.5 מיליארד שקלים ממס הכנסה ורוב אפילו לא מודעים לכך, או שחוששים לגשת ולפנות לרשות המס!

 

נקודות זיכוי מס

לפי קריטריונים מסוימים רשות המס נותנת נקודות לכל אזרח לפיהן ניתן החזר המס. כל נקודה שווה כמות כסף מסוימת. רבות הפעמים שהמעסיק לא מתחשב בנקודות המגיעות לכן וכך אתם משלמים יותר. נקודות הזיכוי אמורות להילקח בחשבון במס שמנוכה משכרכם.

 

כמה עולה לבדוק האם מגיע לכם החזר מס ?

עולה השאלה, כמה זה עולה לבדוק האם מגיע לכם החזר מס. את החזר המס ניתן להגיש לבד – רק צריך להכיר את כל הטפסים הרלוונטים אותם עליכם לאסוף ולהגיש. חשוב שתכירו שייתכן שיעלה חוב משנים מסוימות כך שיהיה עליכם לשלם סכום מסוים. בנוסף, תחום המס בישראל הינו מורכב וישנם הרבה סעיפים וחוקים ולכן פחות מומלץ להגיש לבד וזאת בגל שרוב הפעמים מפספסים סעיפים ויוצא שמקבלים הרבה פחות כסף ממה שהייתם אמורים.

הכי מומלץ להתייעץ עם רואי חשבון או יועצי מס – אומנם יעלה לכם כמה מאות שקלים בודדים אך זה עשוי להבטיח לכם החזר מלא יותר וכך תרוויחו הרבה יותר למרות הוצאת הטיווח. בנוסף, קיימות היום הרבה מאוד תוכנות אשר מחשבות האם מגיע לכם החזר מס. לא תמיד הן הכי אמינות אך לרוב הן בחינם או בעלות סימלית שלאחר מכן במידה ומגיע לכם אתם מופנים לאנשי מקצוע שיגבו סכום כסף מסוים עבור הטיווח אל מול רשות המס.

ייעוץ BDI
ייעוץ BDI

היסטוריית אשראי ודירוג אשראי הם מונחים די מוכרים, המתארים את ההתנהלות הפיננסית שלנו כצרכנים, ומאפשרים לבנקים ולחברות הפיננסיות השונות

מה חשוב לתכנן לפני הפרישה?

פרישה היא אבן דרך חשובה בחיים הדורשת תכנון והכנה מדוקדקת, במיוחד עבור ישראלים בגיל פרישה. תכנון פרישה עבור ישראלים

סוגי מימון לרכב
סוגי מימון לרכב

בין אם מדובר על רכישה של רכב חדש "מהניילונים" או על קניית רכב יד שנייה, רכישת רכב היא בין

כמה עולה Windows Server 2019
כמה עולה Windows Server 2019

אם אתם מחפשים פתרון ניהול לשרתים ומחשבים רבים, לא משנה אם אתם חלק מחברה קטנה או גדולה, או אנשים

כמה עולה בדיקת החזרי מס
כמה עולה בדיקת החזרי מס?

החזרי מס הינם תשלומים ממס הכנסה על מיסים גבוהים ששילמתם אך ללא צורך. ישראלים רבים זכאים לקבלת החזרי מס