נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

כמה עולה תהליך קבלת פטור ממס הכנסה

כל משכורת מחדש אנו משלמים את חובתנו למס הכנסה, ועל כן למדינה בה אנו אזרחים שומרי חוק.

יחד עם זאת, ישנן סיטואציות בהן המדינה היא זו שמסייעת לנו ומקטינה את גובה המס בו אנו חייבים, או מבטלת את חובת התשלום לגמרי.

יחד עם זאת, זוהי חובתנו הבלעדית לבדוק את הנושא ולפעול למען מימוש הזכויות שלנו.

ישנם מקרים מיוחדים, דוגמת העסקה אצל מספר מעסיקים או שירות בצה"ל, במסגרתם נוכל לשלם מס מופחת. יחד עם זאת, ישנם מקרים קיצוניים אף יותר שיכולים להקנות לנו את הזכות לא לשלם כלל היות ולמרות הכול בחרנו לצאת ולהמשיך לעבוד. המקרים האלו הם לרוב אחוזי נכות זמניים או תמידיים. אז מה נעשה כדיי לדעת אם מגיע לנו פטור ממס ואיך נגיש בקשה?

 

מהם התנאים לקבלת פטור

על פי חוק, ניתן לקבל פטור ממס הכנסה במידה וועדה רפואית הכירה באדם כנכה בהיקף של 90% לפחות לצמיתות, או עד 185 ימים של נכות זמנית. בנוסף, גובה ההכנסה של אדם נכה צריכה להיות עד 608,00 ₪.

אך, כפי שציינו המדינה לא תתריע לנו על כך ויהיה עלינו לגשת לוועדה רפואית באמצעות הליך בירוקרטי, לקבל היקף נכות ואז לגשת אל מס הכנסה בהליך נפרד. לכן, לא מעט פעמים אנשים מגלים שהיו זכאים בעבר, בעת תקופת נכות, לפטור ממס, או שהיו זכאים לכך כבר החל מלפני כמה שנים.

 

מה ההליך לקבלת פטור

ניתן לקבל פטור וזיכוי עבור מס שלא היינו צריכים לשלם עד שבע שנים אחורה. במידה וטרם קיבלנו אחוזי נכות, יש לגשת לוועדה ורק אז למס הכנסה.

אבל, כל ההליך הוא כמובן ארוך ובירוקרטי. לכן, ישנן חברות מתמחות בתחום זה שיכולות לעשות את כל ההליך עבורכם, לאחר רק כמה פגישות ראשוניות. יהיה עליכם להביא את כל המסמכים הרפואיים הנדרשים, כמו גם תלושי שכר ואישורי ההעסקה.

בסוף הוועדה, חברה זו גם תגיש עבורכם את הבקשה לרשות המיסים.

 

כמה זה יכול לעלות

נשאלת השאלה האם אנחנו צריכים להוציא כסף בכדיי לגלות שאנחנו זכאים לכסף?

אז התשובה היא לא. כל ההליך של הגשת הטפסים והפגישות יכול להיות לגמרי בחינם, ואם לא נמצאתם זכאים להחזר או פטור, אז לא שילמתם. אבל, אם נמצאתם זכאים, עדיין תשלמו אחוז מאד בודד מתוך הרווח הגדול שלכם, עבור המאמץ.

 

לסיכום

בלתי סביר עד כמה שזה נשמע, כן ניתן לקבל במדינת ישראל פטור ממס הכנסה עבור אחוזי נכות. יחד עם זאת, לא יודיעו לנו על כך ואנו נאלצים לדאוג לכך לבד. לכן, נוכל להיעזר בחברה מתמחה שתלווה אותנו בתהליך כולו מול מס הכנסה וועדה רפואית, וכל זה בחינם אם לא נמצאנו זכאים.

צנצנת עם מטבעות

 

ייעוץ BDI
ייעוץ BDI

היסטוריית אשראי ודירוג אשראי הם מונחים די מוכרים, המתארים את ההתנהלות הפיננסית שלנו כצרכנים, ומאפשרים לבנקים ולחברות הפיננסיות השונות

מה חשוב לתכנן לפני הפרישה?

פרישה היא אבן דרך חשובה בחיים הדורשת תכנון והכנה מדוקדקת, במיוחד עבור ישראלים בגיל פרישה. תכנון פרישה עבור ישראלים

סוגי מימון לרכב
סוגי מימון לרכב

בין אם מדובר על רכישה של רכב חדש "מהניילונים" או על קניית רכב יד שנייה, רכישת רכב היא בין

כמה עולה Windows Server 2019
כמה עולה Windows Server 2019

אם אתם מחפשים פתרון ניהול לשרתים ומחשבים רבים, לא משנה אם אתם חלק מחברה קטנה או גדולה, או אנשים

כמה עולה בדיקת החזרי מס
כמה עולה בדיקת החזרי מס?

החזרי מס הינם תשלומים ממס הכנסה על מיסים גבוהים ששילמתם אך ללא צורך. ישראלים רבים זכאים לקבלת החזרי מס