נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

2 הצורות לבטח נכס היום

כיום יש ביטוחים להרבה דברים ותחומים ואת חלקם שווה לעשות וחלק פחות. ביטוח במטרתו העיקרית הוא לתת לכם שקט נפשי ותחושה כי הדברים בשליטה וגם אם לא, יש ביטוח. בעצם ביטוח הוא רשת ביטחון שנותנת לכם הרבה שאתם מכוסים. גם ביטוח נכסים הוא חשוב במקרים שונים שעלולים להיות בעת המגורים בהם. יש שתי צורות שניתן לבטח את הנכס. על כך ועוד מוזמנים ומוזמנות לקרוא בכתבה שלפניכם.

 

מה כולל ביטוח של נכס

כמובן שיש פוליסות שונות, כאשר לכל אחת קריטריונים שונים, מאפיינים אחרים, היא מבטחת דברים שונים והמחיר שלה בהתאם. אך באופן כללי ניתן לומר שביטוח דירה מתחלק לשניים, כאשר מצד אחד יש ביטוח על התכולה של הדירה ומצד שני על המבנה עצמו. במצב בו מי שמתגורר בדירה הוא בעל הנכס, כדאי לעשות insurance ביטוח בית משותף אחד שמכיל את שני הדברים.

במידה ובעל הנכס משכיר אותו לאחר, כדאי לעשות ביטוחי מפוצל. כאשר המשכיר בעל הדירה ישלם על ביטוח המבנה ואילו השוכר ישלם ביטוח על התכולה של הדירה, כלומר על חפציו. במקרה כזה השוכר בעצם יכול להיות רגוע שהוא מונע מצב של צביעה לגבי נזק שנעשה וכן, הוא עצמו מפוצה מהביטוח במידה ונגרם נזק לרכוש שלו עצמו.

בנוסף, המשכיר עצמו יכול לשמור ככה על הנכס כולו מבחינת המבנה שלו, כאשר זה מבטוח גם הוא. בנוסף, השימור יכול להוביל למצב שיוכל למכור בעתיד את הנכס. באופן זה הביטוח מקיף ומרצה את שני הצדדים, השוכר והמשכיר.

 

ביטוח מבנה

כאשר בעל הנכס עושה ביטוח מבנה חשוב לדעת מה הוא כולל. בביטוח זה יש כיסוי על כל הנזקים שעלולים להיגרם נאמר לקירות של הבית ולכל החלקים במבנה כמו מרפסת לדוגמא. בעת הצורך המבוטח יוכל לקבל פיצוי כספי על תיקון נזקים מאלה שקרו.

 

ביטוח תכולה

כפי שציינו זה ביטוח שעושה השוכר עצמו והוא מיועד עבור הציוד שנמצא בדירה. כמו כן, במקרה של מצב שקרה בשל רשלנות של השוכרים ופגע בדירות אחרות, הביטוח מכסה גם את זה.

 

חוזה שכירות

בדרך כלל יופיע בחוזה סעיף שמדבר על עניין הביטוחים הללו, מבנה ורכוש ותכולה. חשוב לעשות סקר שוק לפני שסוגרים ביטוח מסוים. להבין איפה הביטוח הכי מקיף ומפורט ובמחיר הכי אטרקטיבי ומשתלם.

 

בסיכומו של דבר

ביטוח דירה יכול להתחלק לשני חלקים במידה ובעל הנכס אינו גר בדירה. במצב כזה ניתן לחלק ביטוח אחד על חשבון המשכיר ואחד על השוכר. כאשר המשכיר יעשה ביטוח על המבנה של הדירה כשזה מתקשר נאמר לנזק שנגרם לקירות עצמם או למרפסת. בעוד השוכר יעשה ביטוח תכולה ונזקים שונים, על מנת לבטח את עצמו ואת רכושו. חשוב לעשות סקר שוק לפני שקובעים ביטוח מסוים, להשוות פוליסות, הצעות, מחירים ועוד.

כמה עולה מיגונית
כמה עולה מיגונית?

המצב הבטחוני המתוח גורם לתושבים רבים ברחבי הארץ לבדוק פרטים אחר מיגוניות שישמרו עליהם בטוחים במידה ותופעל אזעקה באזור